null

Psie akrobacje znowu w Wilanowie. Zapraszamy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pies przeskakujący przez przeszkodę. Napis - latające psy, dla nich grawitacja nie istnieje!

„Latające Psy” to seria imprez, na których psi sportowcy zaprezentują niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności. Pretekstem spotkań jest frisbee – plastikowy dysk. Zabawa z jego wykorzystaniem to element fascynujących konkurencji sportowych i rekreacyjnych - „dogfrisbee”.

Efektowne pokazy można będzie obserwować 4 i 5 września na Plaży Wilanów.

Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, mającą rzesze miłośników również w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem.

O tytuł mistrza dogfrisbee będą walczyć czworonogi z całej Polski i zagranicy. Zawodnicy wystartują w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, a także dyscyplinie Frizgility - czyli połączeniu frisbee oraz agility.

Rozgrywki są świetną formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale i widzów – którymi często są całe rodziny. To świetny sposób na wspólne spędzenie weekendu w plenerze.

Zapraszamy 4 i 5 września na Plażę Wilanów.