null

Wspieram sąsiada, kupuję w Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zarys dwóch osób przedzielonych zieloną szarfą i napisem - wspieram sąsiada, kupuję w Wilanowie

Rusza akcja „Wspieram sąsiada, kupuję w Wilanowie” - https://kupujewwilanowie.pl

Urząd Dzielnicy Wilanów wraz z lokalnymi przedsiębiorcami zaprasza mieszkańców do udziału w akcji „Wspieram sąsiada, kupuję w Wilanowie”. Właśnie został uruchomiony portal kupujewwilanowie.pl, gdzie można uzyskać informacje o sklepach i punktach usługowych prowadzonych przez lokalnych przedsiębiorców. Zapraszamy przedsiębiorców do bezpłatnego rejestrowania się w bazie, a mieszkańców do korzystania z ich usług.

Celem akcji „Wspieram sąsiada, kupuję w Wilanowie” jest promocja lokalnych przedsiębiorców i ich działalności poprzez umożliwienie dotarcia do mieszkańców dzielnicy i zachęcenie ich do korzystania z sąsiedzkich sklepów i usług. Strona internetowa https://kupujewwilanowie.pl będzie źródłem informacji o produktach i usługach dostępnych w dzielnicy. Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w Wilanowie może się na niej bezpłatnie zarejestrować, przedstawić i promować swoją ofertę.

Nasza dzielnica zawsze wyróżniała się pomysłowością i kreatywnością. Dzisiaj wychodzimy z innowacyjnym pomysłem wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich, tym bardziej zależy nam na promocji lokalnego biznesu oraz zachęceniu mieszkańców do korzystania z produktów i usług dostępnych blisko domu. By wspierać lokalny biznes zapraszamy do odwiedzenia strony www.kupujewwilanowie.pl i korzystania z tego, co oferują nasi lokalni przedsiębiorcy – informuje Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów.

Na stronie znajduje się prosty formularz zgłoszeniowy umożliwiający stworzenie mini wizytówki z adresem, opisem oferty oraz możliwością rozszerzenia opisu. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują dodatkowe miejsce promocji i wsparcie w pozycjonowaniu swojego biznesu. Mieszkańcy natomiast będą mogli w jednym miejscu znaleźć informację o tym gdzie znajduje się najbliższa księgarnia, cukiernia, warzywniak czy wulkanizator.

Uruchomiliśmy infolinię techniczną dla przedsiębiorców, gdzie można uzyskać bezpłatną pomoc w rejestracji firmy na stronie. Do końca roku, w godzinach 9.00-12.00 od poniedziałku do piątku można dzwonić na numer infolinii: 500 029 641.

Partnerskie firmy zostaną podzielone na kilka podstawowych kategorii: sklepy, restauracje i usługi. Dodatkowo na stronie znajduje się zakładka „promocje”, w której przedsiębiorcy mogą zamieszczać oferty specjalne.

Zarejestrowani przedsiębiorcy otrzymają promocyjną naklejkę, która będzie znakiem dla mieszkańców, że uczestniczą oni w akcji „Wpieram sąsiada, kupuje w Wilanowie”.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa to wyzwanie dla lokalnych biznesów. Wiem coś na ten temat, ponieważ sama prowadzę usługi gastronomiczne w dzielnicy Wilanów. Widząc co się dzieje i mierząc się każdego dnia z wyzwaniami i decyzjami ograniczającymi moją działalność zaproponowałam władzom Wilanowa stworzenie projektu wspierającego lokalną przedsiębiorczość. Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie mieszkańcy dzielnicy lepiej poznają lokalną ofertę i będą korzystali z produktów i usług dostępnych blisko domu – komentuje Katarzyna Ziemska, współinicjatorka akcji „Wspieram sąsiada, kupuję w Wilanowie”.

Akcja będzie promowana przez Urząd Dzielnicy Wilanów w mediach społecznościowych, na stronie www oraz poprzez lokalne media.