null

Zasady korzystania z Pasieki Edukacyjnej Wilanów przy ul. Włóki

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pasieka Edukacyjna Wilanów od 2016 r. wspiera lokalną ekoaktywność oraz buduje świadomość roli zapylaczy w ekosystemie. Na terenie pasieczyska zlokalizowanego przy ul. Włóki 3 do dyspozycji oddajemy 15 uli (w każdym około 60 – 70 tys. pszczół, 1mln pszczół na pasieczysku) oraz domek dla zapylaczy w otoczeniu łąk kwietnych.

Pasieka wyposażona jest w ochronne bluzy z kapeluszem (rozmiary dla dzieci i dorosłych), należy założyć długie spodnie i zakryte buty. Na pasieczysku dyżuruje pszczelarz, który każdego chętnego zapozna z pszczołami i ich zwyczajami a także odpowie na pytania.

Każdy może zostać pszczelarzem poprzez cykliczne uczestnictwo w warsztatach, pod okiem doświadczonych instruktorów, poznasz sekretne życie pszczół.

ZASADY KORZYSTANIA Z PASIEKI:

 1. Pasieka przeznaczona jest do hodowli pszczół oraz prowadzenia zajęć edukacyjnych w plenerze przez osoby odpowiedzialne za prowadzenie Pasieki Edukacyjnej Wilanów.
 2. Na terenie pasieki można przebywać tylko pod nadzorem osób odpowiedzialnych za prowadzenie Pasieki Edukacyjnej Wilanów i bezwzględnie przestrzegać ich zaleceń.
 3. W razie zauważenia przewróconych, otwartych uli, bez nadzoru, niezamkniętej bramy lub uszkodzonego ogrodzenia należy poinformować koordynatora.
 4. Zakazuje się palenia papierosów i spożywania alkoholu na terenie Pasieki.
 5. Zakazuje się przebywania na terenie Pasieczyska bez odzieży ochronnej. Odwiedzającym rekomenduje się odzież z długimi nogawkami i pełne obuwie. W trakcie zajęć przy ulach zapewniona jest pszczelarska odzież ochronna.
 6. Pasieka jest otwarta dla grup (grupa może liczyć maksymalnie 10 dzieci + 10 dorosłych) i osób indywidualnych (w tym dzieci powyżej 3 lat) od kwietnia do września z wyłączeniem dni świątecznych.
   


  Pszczelarz prowadzący pasiekę pełni dyżury w następujących terminach:
  od kwietnia do sierpnia:
  - nieparzyste środy miesiąca w godz. 9.00-14.00
  - parzyste środy miesiąca w godz. 15.00-19.00
  - pierwsza i trzecia niedziela miesiąca w godz. 10.00-14.00
  we wrześniu:
  - nieparzyste środy miesiąca w godz. 9.00-14.00
  - parzyste środy miesiąca w godz. 14.00-18.00
  - pierwsza i trzecia niedziela miesiąca w godz. 10.00-14.00 

Tematyka oraz harmonogram zajęć oraz ich dostępność zamieszczone są na stronie. 

 1. W przypadku odwiedzin grup zorganizowanych wymagane jest uprzednie potwierdzenie terminu na adres e - mail: wilanow@miodowamanufaktura.waw.pl Możliwe jest również zorganizowanie zajęć warsztatowych w Placówkach oświatowych Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.8.
 2. Z uwagi na dobro pszczół nie zaglądamy do uli w deszczową lub chłodną pogodę, co nie wyklucza przeprowadzenia zajęć pod zadaszoną altaną.9.
 3. W przypadku użądlenia natychmiast zgłosić się do koordynatora a w razie wystąpienia reakcji alergicznej należy niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe pod nr 999 lub 112.10.
 4. Pszczoły nie zagrażają Twojemu bezpieczeństwu jeżeli ich nie niepokoisz. Zakazuje się drażnienia pszczół, wrzucania przedmiotów na teren pasieczyska lub rzucania przedmiotami w ule.

Kontakt do koordynatora: Magdalena Kozerska, tel. 502 496 181.